PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=408323}

Ścigani

Crossing Over
7,0 12 514
ocen
7,0 10 1 12514
Ścigani
powrót do forum filmu Ścigani

Kawał dobrego kina.

ocenił(a) film na 10

Świetny film, który opowiada o ludziach pragnących zdobyc zieloną karte czy również obywatelstwo USA. . Nie dziwie się im gdyż sam chciałbym byc przeciętnym "American" niz przeciętnym "Polaczkiem", którym niestety jestem, hehe. Świetna rola Forda poza tym.

ocenił(a) film na 9
ptakusz

zgadzam się, świetny film. Nie nudziłam się ani sekundy, wartka akcja i ciekawi bohaterowie. Wątek Żyda jak dla mnie mógłby być bardziej rozwinięty, ciekawszy. Bohater wyszedł na takie tło, a miał potencjał. Trochę nie rozumiem tego z Azjatą- podjechali jacyś kolesie, stwierdzili, ze zrobią z niego twardziela, po czym zaczeli go zmuszać do napaści? A rodzice wiedzieli o jego nocnych wycieczkach ale pomyśleli sobie "a, niech jeździ, nie zabraniajmy mu"? poza tym wszystko na swoim miejscu, bardzo poruszający.

ocenił(a) film na 8
aczkolwieczka

Nie podjechali "jacyś" Azjaci - tylko ludzie, którym się nie odmawia, którzy widocznie rządzili i którym bohater widocznie nie chciał się sprzeciwiać. To po prostu STRACH! Rodzice myśleli, że szlajał się tam z przyjaciółmi - ojciec przecież był zakochany w Ameryce, a jego syn w ogóle. Dlatego zezwalał mu na to, sądząc że mogłoby to pogłębić jego pozytywne uczucia względem tego kraju. Podczas kłótni dosadnie dał mu do zrozumienia, że wie, że się włóczy po nocy i że jeżeli nadal będzie się tak wrogo odnosił do ojca i do USA to jego "wypady" mogą się skończyć - czyli miałaby to być dla niego kara. To był słaby chłopak w gruncie rzeczy, żył w obcym kraju, był samotny, a co najważniejsze dla niego - nikt nie szanował jego, jego rodziny, ani nawet nikogo z tym samym pochodzeniem. Może dlatego też nie sprzeciwiał się tym gostkom z samochodu - może chciał przebywać z ludźmi z jego kręgu kulturowego..
Zaletą tego filmu jest właśnie fakt, że nie można jednogłośnie stwierdzić czyichś motyw, postacie są bardzo rozbudowane, a powody ich działań są często kumulacją pewnych uczuć, potrzeb, a nawet i ich przeszłości.
Co do wątku Żyda - myślę, że nie potrzebował on być bardziej rozwinięty ani ciekawszy. W filmie jego postaci ta karta się należała - był Amerykaninem z "krwi i kości". Był dumny - nie upadł aż tak nisko, jak na przykład jego przyjaciółka, by zdobyć kartę. Wykorzystał swój intelekt, odrobinę szczęścia i fakt, że pochodzi akurat z takiego kręgu kulturowo-religijnego, który pozwolił mu na uzyskanie pomocy od swoich pobratymców. W stosunku do jego osoby nasuwa mi się słowo "uczciwy", ale to nie do końca prawda... Mimo to z jego osobą mam związane bardzo pozytywne odczucia :)

ocenił(a) film na 9
MRTMM

Dzięki za pojaśnienie :) widocznie nie do końca to zrozumiałam :D a co do Żyda to może jestem nieobiektywna bo po prostu chciałam sobie pooglądać więcej scen z tym aktorem :D

ocenił(a) film na 8
aczkolwieczka

A tak!! Patrząc na jego urodę, mogliby cały film stworzyć tylko o nim! :)

ocenił(a) film na 9
MRTMM

No tak, jak dla mnie jest bardzo przystojny ale to nie tylko o to chodzi :)) lubię patrzeć jak gra :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones