PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1284}

Świadek

Witness
7,0 17 646
ocen
7,0 10 1 17646
7,3 13
ocen krytyków
Świadek
powrót do forum filmu Świadek

Myślę, że nie znudzi mi się. I za jakieś 10 lat ponownie go obejrzę. Polecam każdemu. A w szczególności osobom zainteresowanym swego rodzaju sektami.

ocenił(a) film na 8
wmbco

Sekty charakteryzują się przywódcami-guru i odgradzaniem się od ludzi, a także rodzin, niechęcią do pracy, także jakąś specyficzną wizją świata i przyszłości. A Amisze po prostu żyją sobie w swoich społeczności i tradycji przodków. Są niezwykle pracowici, mają rodziny, podobno ich gospodarstwa są bardzo rentowne, a inni Amerykanie chętnie kupują od nich produkty rolne bo Amisze nie używają chemii do upraw. Na filmie świetna scena jak postawili stodołę z drewna w ciągu jednego dnia... Wszyscy mężczyźni z wioski pomagali, a kobiety w tym czasie przygotowywały posiłek dla wszystkich... Nie nazwałbym Amiszów sektą.

ocenił(a) film na 9
Rybnikers

Oczywiście byłeś w US i to widziałeś, ew. oglądałeś filmy dokumentalne o nich.

ocenił(a) film na 8
wmbco

Tak, oglądam różne dokumenty. Widziałem np. serię Nastolatki wśród Amiszów jak rozwydrzone i rozpieszczone małolaty z angielskich miast, potrafiły zmienić swój styl życia po spędzeniu miesiąca wśród rodzin Amiszów. Życie Amiszów wydaje się bardziej normalne i prorodzinne niż życie zakonników chociażby w polskich zakonach. Chociaż nie chciałbym trafić ani tu ani tam. :)

ocenił(a) film na 9
Rybnikers

Zakonnik raczej dzieci mieć nie może. Ja ich widziałem na żywo, i słyszałem mnóstwo opowieści o tych farmach. Osobiście się ich boję. Obecny Świat jest grzechem podsycany, ale tam raczej jest gorzej...

ocenił(a) film na 8
wmbco

No właśnie, zakonnicy swoich dzieci nie mają i dlatego czasami do głowy przychodzą im różne straszne rzeczy względem nie swoich dzieci. A Amisze są bardzo rodzinni i mają często dość liczne potomstwo.

ocenił(a) film na 9
Rybnikers

Pomysły można mieć. Gorzej z realizacją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones