PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637907}
7,5 17 871
ocen
7,5 10 1 17871
6,0 2
oceny krytyków
42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy
powrót do forum filmu 42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy

USA

ocenił(a) film na 8

Zauważyliście, że kraj które aspiruje obecnie jako wzór demokracji, nieco ponad 50 lat temu miał
segregację rasową, której powinni się wstydzić po dzisiejszy dzień

Biopiotr

Jesteśmy debilami i nie zauważyliśmy...

ocenił(a) film na 8
Biopiotr

A my powinniśmy się dalej wstydzić braku tolerancji w naszym kraju

ocenił(a) film na 8
Nozix

to prawda jesteśmy debilnie nietolerancyjni !

ocenił(a) film na 8
Nozix

Gdy ktoś mi mówi o gejach,że panuje homofobia itd. to odpowiadam, że mogą sobie żyć razem, mieszkać razem, ale jeśli wychodzą na ulicę i narzucają się reszcie społeczeństwa, która jest hetero to można to nazwać podobnie... heterofobia. Ja do homoseksualistów nic nie mam, ale jeśli już mieszkają razem, mogą mieć nawet jedno nazwisko, ale nie chcę by prosili o adopcje dzieci czy śluby.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Biopiotr

Smutna Prawda :) ,,Istnieją znaki, że Allah udzieli wielkiego zwycięstwa islamowi w Europie. Bez mieczy, bez karabinów, bez podbojów. Niepotrzebni są nam terroryści, nie potrzebni samobójcy. 50 milionów muzułmanów [w Europie] przekształci ją w muzułmański kontynent w ciągu kilku dziesięcioleci. ''

Biopiotr

US to dzisiaj jeden z najbardziej totalitarnych krajów na świecie. Państwo policyjne gdzie deptana jest wolność i swoboda. Nie istnieje tam żadna demokracja ani wolność wypowiedzi czy poglądów (To znaczy można mówić wszystko ale tylko to na co im pozwoli władza) Stalinizm w nowoczesnym wydaniu. Obywatele są powszechnie inwigilowani i nie mają prawa do prywatności. Dzieje sie tam bardzo źle i wszystko idzie ku gorszemu.

Biopiotr

Człowieku USA to jeden z najbardziej komunistycznych państwa na świecie, tam Ci nic nie wolno powiedzieć głośno że lubisz tego czy innego bo od razu kara... Ciesz się tym co masz bo to jest prawdziwa demokracja a nie marzenia i fikcja dyktatora Obamy. Tam media mają zakaz nadawania złych rzeczy na władze zauważyłeś kiedyś by krytykowali w tv jak u Nas? Ludzie mają nie wiedzieć i nie wiedzą że np ktoś za droge wziął tyle czy tyle mld dolarów a u nas od razu głośno i mierzą grubość a tam cisza na morzu bałwan śpi...

pabloldini

O.o Hahahahaha gościu ty chyba nigdy tam nie byłeś, gdzieś się naczytał takich bzdur? Taka mała rada, jeśli nie wiesz nic na temat danego kraju lepiej się nie wypowiadaj bo wprowadzasz w błąd innych.Jesteś jednym z tych co mają ból dupy gdy tylko słyszą o Ameryce, a tak na prawdę gówno wiesz co tam się dzieje.

Elvis007

Byłem tam bucu o to chodzi że byłem tam 5 lat, życie jest super i robota ale prawda polityczna i społeczna jest inna, wieśniaku teraz Ci łyso? ...

pabloldini

Nie, nie jest mi łyso. Bo np dla mnie nawet polityka i sprawa społeczna tam jest lepsza niż w Polsce. No i mam wrażenie że coś zmyślasz, nie sądze by człowiek tak mało kulturalny nazywający mnie Bucem i wieśniakiem wyjechał do wielkiego świata.

Elvis007

Ok, nie jesteśmy tu po to by się kłócić a każdy może mieć swoje zdanie, w sumie jest wolność :-) ja mam takie zdanie i dochodziłem do niego bardzo długo pacząc w koło i na to co gdzie co mówią.
Pozdrawiam Cie kolego i życzę wyszukanych filmów...

pabloldini

Ależ ja się nie kłócę. To ty nazwałeś mnie bucem i wieśniakiem, tak więc śmiem twierdzić, że no... nie wychowany jesteś za specjalnie, oczywiście bez obrazy, ale co to zmieni? Widzę, że jeśli chcesz to potrafisz normalnie pisać, wiec po co się najpierw zacząłeś rzucać, zamiast od razu tak normalnie i kulturalnie się wypowiedzieć :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones