PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637907}
7,5 17 871
ocen
7,5 10 1 17871
6,0 2
oceny krytyków
42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy
powrót do forum filmu 42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy

Bardzo ciekawy film, i na pewno nie tylko dla fanów baseball-a.

Pokazuje przede wszystkim kawałek niechlubnej historii, i jeden ze sposobów jej zmiany..
Pomimo, iż wydarzenia przedstawione w filmie niejednokrotnie
wymagały od bohatera siły, opanowania i przede wszystkim wewnętrznej motywacji
i ogromnej pokory.. to obraz ten jest bardzo pozytywny, dający wiarę w ludzi
i możliwość zmian..

Historia wciąga od pierwszych minut, przez co nie wiadomo kiedy mijają te 128 minuty.

Oczywiście film jest typowo amerykański, niektóre tematy i postacie zostały mocno
uproszczone.. jednakże jak dla mnie to nie umniejsza jego wartości ani przekazu.

Super rola Harrison'a - w pierwszym momencie nawet go nie poznałam..
bardzo wiarygodnie zbudowana postać.. po prostu pokazał swoją klasę.
Chadwick Boseman - przyznaję iż nie znałam wcześniej tego aktora i to jest
pierwszy film z jego udziałem, który widziałam, ale myślę iż postać Jackie-go Robinson-a,
pomoże mu w dalszej karierze.. i na pewno może się nią chwalić.

Dobry, wzniosły i pozytywny film, który warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 3
kulturalneuczucia

Ja wiedzę ten film trochę inaczej. Przede wszystkim określiłbym go "tylko dla afroamerykanów". Myślałem że jakoś się rozkręci ale im dalej tym nudniej i przewidywalne. Z podobnych filmów to ja polecam o wiele ciekawszy "Remember the Titans" czy może trochę odbiegający od tematu "Blind Side". Zgodzę się z przedmówczynią że Ford świetnie zagrał swoją postać i był bardziej wyrazisty od głównego bohatera. Nie polecam.

ocenił(a) film na 7
ialath86

"...Przede wszystkim określiłbym go "tylko dla afroamerykanów"...."

Mozesz rozwinac, bo chyba nie bardzo wiesz co piszesz. Zdecydowanie film dla wszystkich, bardziej dla bialych, poniewaz Jacki Robinson to postac kultowa dla afroamerykanow, wiec kazdy dobrze z nich zna jego historie

ocenił(a) film na 10
black_bastard

w stu procentach się zgadzam że jest to film dla każdego... szczególnie w dobie zmorzonego rasizmu i wszelkich uprzedzeń ;) Film ten pozwala otworzyć oczy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones