1923
powrót do forum 1 sezonu

Geneologia

ocenił(a) serial na 9

Kim jest w 1923 Jacob i Cara Dutton? Jest tam John Dutton Sr, który jest synem Jamesa. Co się stało z Jamesem i Margaret? W 1923 mogli by mieć ponad 70 lat?

ocenił(a) serial na 7
sony1991_2

Jacob to brat Jamesa, który w 1923 prowadzi ranczo Duttonów razem z synem Jamesa, Johnem. Nie wiadomo co się stało z Jamesem i Margaret w międzyczasie, ale na trailerze widać ich groby.

ocenił(a) serial na 9
streamus

James został postrzelony jak gonił jakiegoś złodzieja, nie pamiętam gdzie to było pokazane (chyba w Yellowstone), on był wtedy szeryfem jak dobrze pamiętam. Było pokazane jak bardzo ranny wrócił do domu i padł w ręce Margaret. A tutaj na początku serialu jest powiedziane co się stało z Margaret i dlaczego jego brat chłopców wychował.



SPOILER:
Po śmierci męża, Margaret napisała do brata męża (Jacoba granego przez H.F.) aby przyjechał do nich i im pomógł, dotarł rok później i wtedy zastał ledwo żywych chłopców i już martwą Margaret.

riolcia_001

Chyba to było w Yellowstone sezon 4 odcinek 8,

ocenił(a) serial na 9
hali12

Rzeczywiście, ja wpierw oglądałem czwarty sezon Yellowstone i dopiero później prequel.

riolcia_001

Czyli można założyć, że John Jr spłodzi syna, który będzie ojcem Johna Duttona z Yellowstone naszych czasów. Możliwe, że czeka nas trzeci sezon, żeby uzupełnić tą lukę czasową umiejscowiony np podczas wojny w Wietnamie pt 1960.

ocenił(a) serial na 7
Starless

Jack i Elizabeth spłodzą Johna, który będzie ojcem Johna Duttona z Yellowstone "naszych czasów". Pojawia się nawet w 2 sezonie Y w odcinku "Sins of the Father".

ocenił(a) serial na 9
Starless

John Jr przecież ma już syna- Jacka :) Ale ja obstawiam że John z Yellowstone będzie prawnukiem Spencera a nie Johna Jr

ocenił(a) serial na 7
riolcia_001

Na 100% Jack jest dziadkiem Johna "Kevina Costnera" Duttona :)

ocenił(a) serial na 9
streamus

Ooo, to musiałam tą informację przegapić, a gdzie było to powiedziane?

ocenił(a) serial na 9
streamus

Teraz znalazłam jakieś drzewo genealogiczne i faktycznie wszędzie obstawiają, że to Jack jest jego dziadkiem. Argument jedyny jest taki że pokolenia by się nie zgadzały. Jednak ja nadal obstawiam Spencera. Trzeba wziąć pod uwagę, że kiedyś dzieci mieli w bardzo młodym wieku, więc zakładając że syn Spencera urodził się w 1924- to on mógł być dziadkiem Johna (Kevina Costnera), mógł mieć syna w wieku 20 lat i ojciec Johna też mógł być młody. Jakoś charakterem mi bardziej pasuje, ale zobaczymy :)

riolcia_001

Nie wiem jak to liczycie ale trzeba pamiętać o tym siódmym pokoleniu które będzie musiało zwrócić ziemię indianom.

ocenił(a) serial na 9
zpaul

7-mym pokoleniem jest wnuk Johna Duntona (Costnera). I jest on pół krwi indianinem. więc jak by co ziemia jest/będzie w rękach Indian :)

riolcia_001

sto procent Jack jest ojcem Johna II. Reżyser Taylor Sheridan powiedział, że James to praprapradziadek Johna III. A więc James -> John I -> Jack -> John II -> John III.

streamus

Jack w 1923 ma około 20 lat. Póki co już wiadomo, że z jego potomka nici (zresztą obstawiałem że ta odnoga drzewa Duttonów wymrze po tym jak Elizabeth została postrzelona w brzuch w drugim odcinku). Spencer jeśli urodził się po 1883 to ma niecałe 40 lat. Kolejny prequel ma mieć tytuł 1944 i ma grać w nim Matt McConaughey który ma 53 lata. Na pewno będzie grał któregoś Duttona. Raczej nie syna Spencera bo ten w 1944 będzie miał max 20 lat. Ewentualnego syna Jacke'a również nie, bo tego póki co brak. Może grać albo starszego Spencera albo starszego Jacke'a. Ale obstawiam że Jack niestety ale nam zejdzie, jak mówiła Elsa w pierwszym odcinku - tyko jedno dziecko Jamesa i Margharett przeżyje na tyle długo, żeby zobaczyć jak dorastają swoje dzieci. Czyli ewentualny syn Spencera (3 pokolenie Duttonów) w 1944 może mieć około 20 lat. Jeżeli będzie to syn Jack'a to liczymy czwarte pokolenie Duttonów. John (Costner) Dutton to piąte pokolenie, Kayce to szóste, stąd siódme pokolenie to jego syn i indianki - ziemia wraca do swych prawowitych właścicieli w siódmym pokoleniu. Czyli ojciec Johna (Costnera) to czwarte pokolenie. Więc albo jest synem Jack'a i drzewo się zamyka. I mamy kilka nagrobków w cmentarzu Duttonów które nie wiadomo skąd są. Ale jeśli Spencer będzie miał syna, to brakuje nam jednej gałęzi. I dlatego jest sens żeby zrobić 1944 a potem kolejny sezon gdzieś w latach 1960/70. I w tę stronę ja bym szedł. Jeżeli Costner ma 60 lat w 2020 roku, to musiałby się urodzić właśnie gdzieś w 1960 roku.

ocenił(a) serial na 8
Bartes123_2

Po ostatnim odcinku można zaryzykować przypuszczenie, że Alex już jest w ciąży - nagle zaczęła odczuwać mdłości na pokładzie luksusowego liniowca, podczas gdy wcześniej na najgorszych łajbach nic jej nie dolegało. To by zresztą pasowało do rozbuchanego (melo)dramatyzmu ich wątku, gdyby dotarła do "Bozeman, w Montanie" już z dzieckiem Spencera w tobołku, które wcześniej powiłaby w jakichś mega dramatycznych okolicznościach (oczywiście), np. kołysząc się na pokładzie jakiejś łupiny pośrodku oceanu w czasie sztormu stulecia ;-)

riolcia_001

sto procent Jack jest ojcem Johna II. Reżyser Taylor Sheridan powiedział, że James to praprapradziadek Johna III. A więc James -> John I -> Jack -> John II -> John III.

ocenił(a) serial na 5
riolcia_001

Trochę źle potraktowali historię Margaret, to była łebska babka, a okazuje sie, że znaleziono ją zamarznięta w zaspie śniegu, mogli wymyślić dla niej lepsza śmierć.

ocenił(a) serial na 7
sony1991_2

Czy już oglądaliscie ten pierwszy odcinek? Macie jakieś namiary? Są napisy? Bo u nas nie wiadomo kiedy będzie? Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.

pd_beatle

Vider na internetach i Kodi

pd_beatle

https://vider.info/vid/+fsvsnns

ocenił(a) serial na 7
Hans_Kloss

Dzięki wielkie i najlepszego w Nowym Roku!

ocenił(a) serial na 7
pd_beatle

Proszę bardzo, i również pomyślności w Nowym Roczku;)

sony1991_2

tu masz całe drzewo genealigiczne Duttonów
https://www.townandcountrymag.com/leisure/arts-and-culture/a41901588/yellowstone -dutton-family-tree/

ocenił(a) serial na 7
loc_dog

Albo tu: https://hips.hearstapps.com/hmg-prod/images/mh-dutton-tree-1674055329.png

ocenił(a) serial na 7
JohnnY_8

trzeba usunac spacje miedzy 1 i 6 :)

JohnnY_8

wszystkie drzewa zakładają, że to Jack będzie miał syna, a nie Spencer. Cóż, po finale wiadomo już, że może być zgoła zupełnie inaczej. I brakuje nam jednej linii z drzewa ;)

Bartes123_2

sto procent Jack jest ojcem Johna II. Reżyser Taylor Sheridan powiedział, że James to praprapradziadek Johna III. A więc James -> John I -> Jack -> John II -> John III.

ocenił(a) serial na 9
DonVito1488

Niestety, ale Sheridan nie jest nieomylny/zmienia "fakty" dla dobra fabuły- przykładowo można dyskutować ile lat ma Spencer bo w Yellowstone jest pokazane jedno, a w 1923 powiedziane drugie. Skąd więc pewność, że Sheridan nie policzył źle pokoleń/zdecydował się zmienić fabułę?

riolcia_001

Mówił o tym po 1883, więc znając już fabułę i rozwój historii Yellowstone. Dlatego biorę to za pewnik. Zasmucę się, gdy będzie inaczej.

ocenił(a) serial na 9
DonVito1488

A odcinek o którym mówię pokazywał losy bohaterów po 1883. Nie będę się upierała że Jack nie będzie tym pra pra dziadkiem gdyż na ten moment jest to możliwe jak i fakt że Spencer nim będzie. Nie brałabym tak dosłownie tego co zostało rzucone w wywiadzie podczas gdy kilka błędów miało miejsce od tamtej pory i jak sam Sheridan przyznał- pierwotny pomysł na serię był całkiem inny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones