PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652252}

Paranoja

Paranoia
6,1 29 739
ocen
6,1 10 1 29739
4,0 6
ocen krytyków
Paranoja
powrót do forum filmu Paranoja

Film a książka

ocenił(a) film na 5

Książkę J. Findera przeczytałem 2 razy, jeden z moich ulubionych tytułów w tematyce tzw. thrillerów korporacyjnych, w których przoduje Grisham (i w większości bardzo dobre ekranizacje jego powieści). Książkę czyta się z zapałałem, widzi się oczami bohatera zakamarki korporacji, sekretne piętro etc.
Tymczasem film... myślę, że dla kogoś, kto nie czytał książki, ujdzie (z tego co widzę po komentarzach to prawie nikt jej nie czytał), tak na ocenę 6.0 max.
Do połowy filmu widziałem sporo nawiązań, podobało mi się odświeżenie technologii z książkowych palmtopów na teraźniejsze smartphone'y.
Od połowy starałem się nie pamiętać specjalnie o książce licząc jedynie na ciekawy finał.
Finał... totalnie oderwany od książki, skrócony, po łebkach.
Film ode mnie ma 5 gwiazdek, 6 dałbym gdybym nie znał pierwowzoru scenariusza.

Jeśli kogoś raziły błędy logiczne, głupoty w stylu nawigacja 3D zmajstrowana w kwadrans w garażu, natychmiastowy awans pracownika zwolnionego z poprzedniego przedsiębiorstwa itp
- niech weźmie do ręki książkę. Z powodu dużego oderwania od niej scenariusza filmu, będziesz mile zaskoczony i na pewno przeczytasz ją od deski do deski (chociaż teraz to miękkie okładki głównie robią :-) )

xies

a jaki byl final w ksiazce?:)

xies

Fakt nic dziwnego że ten film przypominał mi film Firma z Tomciem ale Tomcio i Firma zdecydowanie wygrywa;)w sumie ten też nie taki zły, do oglądania na laptopie w podróży to nawet rewelacja.

entregado66

Zapomnialem dodać,mimo wszystko świetna muza jest w tym filmie;)

ocenił(a) film na 4
xies

Całkowicie się zgadzam!!!. Książkę Findera przeczytałam 2 raz i właściwie od tej lektury rozpoczęła się moja przygoda z czytaniem. Końcówka filmu banalna, taka amerykańska, miłość zwycięża i same bzdury. Nie ma to nic wspólnego z zakończeniem książki- które według mnie jest genialne, zaskakujące :). Film nijak nie oddał klimatu książki. Oglądałam ten film głównie z ciekawości nie spodziewając się, że mnie olśni, bo zazwyczaj ekranizacje książek odbiegają od oryginału i są po portu gorsze. A szkoda bo uważam ,że była szansa zrobić naprawdę dobry film. Dobór aktorów krytyczny jeżeli chodzi o rolę głównego bohatera- na maksa bezpłciowy a cała ta jego laska - porażka.

ocenił(a) film na 2
czubers

Ja również przeczytałem książkę i w dodatku także dwukrotnie. Z tego względu film oceniłem na dwie gwiazdki. W książce na końcu Goddard wykupił Wyatta i bynajmniej nikt nie poszedł siedzieć. W ogóle w książce nie było przemocy, pistoletów i tego typu pierdół..

xies

Książka doskonała! Miałam przyjemność pracować wówczas w wydawnictwie, które ją wydało i był to jeden z moich ulubionych tytułów. Pamiętam, że dopiero na końcu się zorientowałam, że nie ma w niej ani jednego nieboszczyka, napięcie było takie, jakby trup słał się gęsto :)

xies

Jeżeli jesteś fanem thrillerów korporacyjnych to polecam książkę "Mikroczip" autorstwa R.J. Pineiro, w sam raz dla fanów spisków korporacyjnych i miłośników informatyki, do tego gotowy scenariusz na świetny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones